Vitajte na webstránke Grinavy, mestskej časti Pezinka

Grinava
Jarné upratovanie 2011

Nápad zorganizovať upratovanie v grinavskom chotári skrsol  v hlave Grinavanky Katky Hubinskej niekedy vo februári tohto roka. Ušľachtilá myšlienka, ktorú chcela zrealizovať so svojimi kamáratmi však v krátkom čase našla prostredníctvom  facebooku podporu aj u ďalších ľudí, ktorým nie je ľahostajný stav životného prostredia. V spolupráci s grinavskými poslancami Grellom a Šmahovským, Ing. Miroslavom Lošonským - riaditeľom Mestského podniku služieb, s.r.o.,  Vinohradnícko vinárskym družstvom podielnikov KARPATY,  mestom Pezinok a predovšetkým vďaka dobrovoľníkom na čele s Katkou Hubinskou, jej rodinou a priateľmi, sa podarilo dielo, aké Grinava nepamätá už roky. Spoločnými silami, rozdelení na skupiny, sme vyčistili chotár od priestorov nad materskou škôlkou, cez okolie Panskej záhrady, prvé, druhé a tretie jazero, až po Rakov potok.  Pôvodný zámer – enviromentálna prechádzka – sa však zmenil na reálnu likvidáciu dlhoročných smetísk, predovšetkým v hornej časti  potoka (nad vodnými stavmi na toku).  Rozum sa nám zastavoval na tým, čo ľudia dokážu hodiť do kríkov, k potoku

celý článok...
 
Veľkonočné tvorivé dielne

Nedeľné klubové stretnutie 10.4.2011 sa nieslo v tvorivom duchu. Z pestrofarebných pomôcok na stole postupne vznikali jedinečné diela malých aj veľkých šikovníkov. Deti pod vedením Cilky Javorčíkovej spoznali "servítkovú techniku", ktorú aplikovali na vajíčka alebo vyrábali veľkonočné obrázky, vyfúknuté vajíčka pod rukami šikovných kreatívnych detí menili svoju podobu na kraslice. Zuzka Kubíková zhotovila dekoráciu z vŕbových prútov a veselú húsenicu, Juraj Bagin naučil chlapcov pliesť korbáče,  tí ich aj hneď vyskúšali na dievčatách.

 

celý článok...
 
Teenage majstri v stolnom futbale

Grinavania Peter Noga a Michal Mlynek sa stali víťazmi teenage stolnofutbalového turnaja, ktorý v motoreste Alpinka organizoval Štefan Chlpík z Aktivity Grinava. Večera pre víťazov a kofola pre ostatných boli motiváciou pre výkony súťažiacich. Prvé podujatie tohto druhu sa uskutočnilo v sobotu 9.4.2011, ale už teraz sa pripravuje táto akcia aj pre dospelých. Podľa vyjadrenia Borisa Jajcaja, prevádzkovateľa Alpinky, sa na turnaj pre dospelých, na ktorý Vás srdečne pozýva, pripravia nákupom ďalšieho hracieho stola.

 

Fotogaléria k článku

 
Nové futbalové nádeje

Novovzniknutý grinavský futbalový klub GFC 1923 si od svojho založenia predsavzal ako jednu zo svojich priorít prilákať nových členov predovšetkým z radov detí a mládeže. Po náborovom stretnutí dňa 23.3.2011 prišli na rad prvé tréningy malých futbalových nadšencov. Uskutočnili sa v telocvični Základnej školy Orešie, ktorá vznik nových futbalových tímov veľmi podporuje. Žiacke družstvo trénuje Grinavan Marcel Majtán, asistuje mu pán Baričič a futbalovú prípravku povedie tréner Ľuboš Bobák, študent Fakulty telesnej výchovy a športu UK v Bratislave, s asistentom pánom Romanom Petríkom. Podľa vyjadrení oboch trénerov sú deti mimoriadne šikovné a tešia sa na ďalšie tréningy. V prípade priaznivého počasia sa ďalšie športové stretnutia budú už odohrávať na ihrisku GFC. Členská základňa je stále otvorená, v prípade Vášho záujmu prihlásiť Vaše dieťa do futbalového klubu kontaktuje manažéra GFC 1923 pána Stanislava Slimáka - 0905605846. Fotogaléria k článku.

 
Grinava Vašimi očami

V našej galérii fotografií sme otvorili kategóriu Grinava Vašimi očami. Radi v nej uverejníme Vaše fotografické postrehy z Grinavy a okolia. Ako prvé Vám prinášame originálne zábery pána Miroslava Rybára, ktorý je zároveň autorom fotografií Spolku priateľov dobrého vína "Grinavský hrozen".

 

Fotogaléria Grinava Vašimi očami - fotky Miroslava Rybára

 
Škola v Grinave ožila

Základná škola s materskou školou Orešie v Grinave získala pod novým vedením aj nové smerovanie. Jej hlavnou úlohou je zaradiť sa medzi  moderné školy s novými vyučovacími  technikami a metódami. Zmeny odštartovala oslava 50. výročia založenia školy za prítomnosti významných hostí na čele s pánom prezidentom Gašparovičom a jeho manželkou. Významnou mierou sa na úspechu tohto

celý článok...
 
« ZačiatokPredošlý31NasledujúcaKoniec »

Strana 31 z 31