Vitajte na webstránke Grinavy, mestskej časti Pezinka

Grinava
Šnapsový turnaj 2014 vyhral Juraj Ježík

V bare FINE sa v sobotu 15. februára 2014 uskutočnil III. ročník Šnapsového turnaja. Zúčastnilo sa ho celkom 14 súťažiacich. Najlepším šnapsovým kartárom pre rok 2014 sa stal Juraj Ježík z Grinavy. Druhé a tretie miesto si rozdelili bratia Rudolf a Miroslav Klopanovci z Viničného. (ek)

 

 

 
Prvá detská oslava v GrinGe

Prvú detskú oslavu v GrinGe máme za sebou. V sobotu 15. februára 2014 tu oslávil narodeniny druhák Adamko a pre GrinGu putovalo prvých 20 EUR na knižky. Spojenie príjemného s užitočným. Ak by ste aj vy mali záujem o usporiadanie detskej oslavy, neváhajte nás kontaktovať na Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript. . (ek)

 

 
Zápis prvákov pre školský rok 2014/2015

V dňoch 13. a 14. februára 2014 sa v Základnej škole Orešie konal zápis žiakov do prvého ročníka pre školský rok 2014/2015. Do našej školy sa zapísalo celkom 35 prvákov. (ek)

 

 
Príďte sa zahrať do GrinGy

V GrinGe sme pre vás upravili otváracie hodiny herne. Ponúkame vám možnosť stráviť s vašimi deťmi čas v novom, farebnom a podnetnom priestore pre vaše deti. Vybavenie herne prakticky denne vynovujeme a rozširujeme, aj vďaka získaným grantom a sponzorským darom. Príďte vyskúšať, budeme sa tešiť. (ek)

 

 
Víno Mrva & Stanko, a.s. podporili GrinGu

Sponzoring sa zháňa ťažko, o to väčšia je radosť, keď človek natrafí na ľudí, ktorí sú ochotní pomôcť dobrej veci a podporiť dobrovoľnícku aktivitu. So žiadosťou o príspevok na knižky do detskej knižnice a zariadenie centra GrinGa sme oslovili popredné vinárstvo Slovenska spoločnosť Víno Mrva & Stanko, a.s.. Naša snaha vytvárať priestor pre kultúru a aktivity orientované na deti si našla u oboch vinárov Vladimíra Mrvu i Petra Stanka veľké sympatie a pochopenie. Vo februári 2014 nás podporili nás sumou 500 €. Vďaka tomu sa police v GrinGe postupne začnú napĺňať novými knižkami, do vybavenia doplníme nábytok a pribudnú nástroje a pomôcky na pohybové aktivity s deťmi. Za ochotu pomôcť a prejavenú podporu  im vyslovujeme obrovské poďakovanie! (gr)

 
Tešíme sa z nového grantu pre Grinavu

Chceli by sme vám oznámiť úžasnú správu. Občianska iniciatíva GRINAVA získala zo zdrojov Európskej únie finančný príspevok vo výške 6000 EUR na realizáciu projektu "Grinavská mládež". Žiadosť vypracovali JUDr. Gabriela Rusnáková a Eva Kulichová v grantovom programe Slovenského inštitútu mládeže IUVENTA, Národná agentúra Mládež v akcii. Pri vypracovaní projektu sa inšpirovali komunikáciou s grinavskými mladými ľuďmi. V týchto dňoch bude podpísaná Zmluva o finančnom príspevku a začne sa prípravná fáza realizácie projektu. Projekt budeme realizovať v spolupráci so Základnou školou Orešie. Stretnutie realizačného tímu bude v nedeľu 16.2.2014. Z občianskeho združenia Občianska iniciatíva GRINAVA budú na tomto európskom grante spolupracovať Eva Kulichová, JUDr. Gabriela Rusnáková a PhDr. Milan Grell. (ek) 

 
Pozvánka na výstavu fotografií Milana Grella

Už štvrtú sériu fotografickej výstavy o exotických afrických krajinách zo svojich ciest pripravuje poslanec a cestovateľ PhDr. Milan Grell. Spolu s cestovateľom Ľubošom Fellnerom priblížia na vernisáži v pondelok 3. marca 2014 v priestoroch Domu kultúry v Pezinku svoje spomienky a zážitky z cesty, ktorú uskutočnili v decembri 2013. Tentokrát sa vybrali do krajín západnej časti afrického kontinentu. Všetkých vás srdečne pozývajú. (ek)

 
Lyžovačka a divadielko v našej škôlke

Lyžiarsky kurz v lyžiarskom stredisku na Zochovej chate majú za sebou naši škôlkári. S veľkými úspechmi ho absolvovali začiatkom februára 2014. Veľkú radosť im urobilo aj divadielko o zdravej výžive, ktoré si pozreli priamo v priestoroch škôlky. (ek) foto (sh,mk)

 

 
Detské oslavy v GrinGe

Občianska iniciatíva GRINAVA v spolupráci so Základnou školou Orešie vám ponúkajú možnosť usporiadať detskú oslavu v zrekonštruovaných priestoroch Centra pre deti a mládež GrinGa. Cena za jednu hodinu poskytnutého priestoru s príslušenstvom a zariadením je 5 EUR. Bližšie podmienky sú zakotvené v zmluve. Všetky takto získané peňažné prostreidky budú využité na podporu a činnosť centra a predovšetkým knižnice pre deti. V prípade záujmu o usporiadanie oslavy nás kontaktujte na e-mailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript. . (ek)

 
Vyhliadka Marhát

Na vyhliadku Marhát (748 m. n. m.) v pohorí Považský Inovec sa vybrali grinavskí turisti v sobotu 8. februára 2014. Túra dlhá 15 kilometrov v ťažkom teréne, dala všetkým zabrať, ale napriek tomu, alebo možno práve preto sa všetci vrátili šťastní a s dobrou náladou. (ek)

 

 
Karneval u seniorov

Vo fašiangovom období nemôže chýbať karneval ani v Jednote dôchodcov Slovenska v Grinave. V piatok 7. februára 2014 sa stretli v Integrovanom klube, aby sa takto zabavili. A o zábavu medzi členmi JDS nikdy nie je núdza. Nápadité, vtipné a krásne masky zaujali. Členovia JDS pod vedením pani Anny Mlynekovej sa aj tento rok chystajú na fašiangový sprievod do ulíc Grinavy v sobotu 1.3.2014. (ek)

 

 
Citrusiáda v ZŠ Orešie

V Základnej škole Orešie pripravili v tomto polroku školského roka 2013/2014 okrem iných aj projekt Deň zdravia, ktorého zámerom je podporiť myšlienky zdravého stravovania. Prvý z týchto dní sa uskutočnil v piatok 7. februára 2014 a jeho témou boli citrusy. Deti si v tričkách vo farbe svojho obľúbeného ovocia pochutili na množstve vitamínových zdrojov. Na podujatí vládla veľmi dobrá atmosféra. FOTOGALÉRIA (ek)

 

 
Vo FINE sa súťažilo

V bare FINE sa odohrali už III. ročníky obľúbených turnajov. V sobotu 18. januára 2014 sa konal novoročný šípkový turnaj, ktorého víťazmi sa stali Martin Horečný z Bratislavy (1), Peter Tahotný z Grinavy (2) a Juraj Belko z Bratislavy (3). Sobota 1. februára 2014 patrila turnajom v spoločenských hrách. Súťaž v hraní kartovej hry Faraón vyhral Peter Tahotný z Grinavy a súťaž v spoločenskej hre Človeče nehnevaj sa vyhrala Alenka Kardošová z Bratislavy (no fotke vľavo). Víťazom blahoželáme. Na sobotu 15. februára 2014 pripravili vo FINE III. ročník Šnapsového turnaja. (ek)

 
E-žena roka 2013

Víťazkou tretieho ročníka súťaže E-žena roka v kategórii "E-žena sympatia" sa stala Grinavanka Martina Valešová. Cenu si prevzala na slávnostnom vyhlásení výsledkov dňa 29.1.2014. Pani Valešová nám vždy pomáha pri organizovaní rôznych podujatí svojimi tvorivými dielňami pre deti aj dospelých. Viac o súťaži sa dozviete na stránke E-ZENY a viac o pani Valešovej sa dozviete na jej stránke www.organizatorka.sk. K tomuto úspechu pani Valešovej blahoželáme! zdroj a fotografie www.e-zeny.sk

 
Poďakovanie Milanovi Grellovi

Naše nové Centrum pre deti a mládež a Knižnica GrinGa podporil sponzorským príspevkom vo výške 700 EUR aj podnikateľ, cestovateľ a poslanec našej mestskej časti PhDr. Milan Grell. Za tieto peniaze sme mohli nakúpiť elektroinštalačný materiál, schodiskové lišty a náterové farby. Chceli by sme sa mu v mene všetkých tých, pre ktorých je GrinGa určená poďakovať. Pán Grell celoročne okrem Grinavy podporuje aj podujatia v Pezinku ako generálny sponzor. V januárovom čísle Pezinčana mu rovnako za túto pomoc vyslovili poďakovanie. (ek)

 

 
Ospravedlnenie Mesta Pezinok JUDr. Rusnákovej

Na titulnej strane januárového vydania mesačníka Pezinčan, ktoré vyšlo 31.1.2014 a ktorého vydavateľom je Mesto Pezinok sa ospravedlnili našej obyvateľke JUDr. Gabriele Rusnákovej za výroky primátora v súvislosti s projektom Grinavský park. Znenie ospravedlnenia:

 

Článok primátora Olivera Solgu uverejnený v Pezinčanovi dňa 26. júla 2013 na druhej strane pod názvom Pravda o grinavskom projekte obsahoval skutkové tvrdenia a hodnotiace úsudky, ktoré sa vedome zakladali na nepravdivých, neúplných a pravdu skresľujúcich skutočnostiach, ktoré vážne zasiahli do dôstojnosti a cti obyvateľa Pezinka, JUDr. Gabriely Rusnákovej, ktorá sa zasadzovala za presadenie verejnoprospešného projektu v historickej časti Grinava. Za spôsobenú ujmu sa ospravedlňujeme.

 

Článok primátora, za ktorý sa v mesačníku Pezinčan ospravedlňujú:

http://www.pezincan.pezinok.sk/index.php?yggid=article&cat=2013-07&article=11602

 

Odpoveď JUDr. Gabriely Rusnákovej v zmysle tlačového zákona:

http://www.pezincan.pezinok.sk/index.php?yggid=article&cat=2013-08&article=11674

 

zdroj: PEZINČAN

 
Deň otvorených dverí v ZŠ Orešie

Štvrtý ročník Dňa otvorených dverí zorganizovali pedagógovia, zamestnanci a žiaci Základnej školy s materskou školou Orešie vo štvrtok 30. januára 2014. Privítali 13 predškolákov z vlastnej materskej školy a 23 predškolákov z iných škôlok. Deti sa prostredníctvom piatich rozprávkových príbehov v jednotlivých triedach a v novom centre GrinGa zoznámili so školským prostredím a zároveň ukázali ako už vedia počítať, hovoriť po anglicky, spievať, recitovať. Na záver prehliadky čakalo na hostí sladké prekvapenie. Precízne a do najmenších detailov pripravené podujatie na úrovni reprezentovalo školu aj našu mestskú časť. (ek) Fotogaléria

 

 
Ako na Nový rok...

Už v prvý deň nového roka sa vybrali grinavskí turisti na Novoročný výstup na Homolu, ktorý organizujú modranskí turisti. V sobotu 11. januára 2014 navštívili Mohylu Milana Rastislava Štefánika na Bradle a v sobotu 19. januára si vzhľadom na netypické počasie užili januárovú opekačku v grinavských lesoch. Na tento rok majú turisti pod vedením Mária Farkaša a Ivany Fajnorovej bohaté plány, o ktorých vás budeme postupne informovať, alebo sa o nich môžete pravidelne dozvedať na facebookovej stránke "Turistický oddiel Grinava". (ek)

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Karneval v GrinGe

V nedeľu 26. januára 2014 ožilo centrum pre deti a mládež GrinGa v priestoroch Základnej školy Orešie pestrými farbami a karnevalovými maskami. Deti od 6 mesiacov do 14 rokov sa tu zabávali na prvom fašiangovom karnevale v tomto novom grinavskom centre. (ek)

 

 
Grinavská vlajka na cestách

Poslanec našej mestskej časti a zároveň vášnivý cestovateľ PhDr. Milan Grell si na svoje cesty po svete nikdy nezabudne zobrať aj jeden zo symbolov Grinavy - grinavskú vlajku. Tá s ním precestovala už tisíce kilometrov. A my sa tak môžeme potešiť z týchto krásnych a nevšedných záberov. Prvá fotografia je z decembra 2013 z horúceho afrického Beninu a druhá je z januára 2014 z Brooklynského mostu v New Yorku, USA. Milanovi ďakujeme za pozdravy a prezentáciu Grinavy. Z fotografií z týchto ciest sa opäť pripravujú aj výstavy, na ktoré vás včas pozveme. (ek) foto: (mg)

 
« ZačiatokPredošlý12345678910NasledujúcaKoniec »

Strana 10 z 31